SAVINDAN U NAŠOJ ŠKOLI

I ovaj Savindan proslavili smo svečano, kao što i priliči školi koja više od 160 godina s ponosom nosi ime Svetog Save.
Uoči samog praznika, u nedelju, 26.1.2014., u Hramu Svetog Save učenici naše škole, predvođeni veroučiteljem Predragom Mladenovićem, izveli su program posvećen našem prvom prosvetitelju. U ponedeljak, 27.1.2014., u 11 časova svako odeljenje je sa svojim odeljenjskim starešinom na svečanom času posvećenom životu i delu Svetog Save govorilo o veličini i značaju našeg prvog učitelja i arhiepiskopa. Domaćica slave ove godine bila je Mara Vasiljević, dugogodišnja bibliotekarka naše škole, od nedavno penzionerka. Svečana akademija počela je u 12 časova obredom rezanja slavskog kolača. Nakon toga usledio je program – splet horskih pesama, recitacija, legendi, odlomaka iz Savinih beseda...
Naša Svečana sala bila je puna. Imali smo čast da ugostimo predstavnike Ruske ambasade i MFJPN-a, kolege penzionere, roditelje, učenike, bivše učenike i sve prijatelje naše škole. Nadamo se da smo im bili dobri domaćini i da će i sledeći Savindan proslaviti sa nama.

 

Galeriju fotografija sa proslave možete pogledati ovde.