Đaci prvaci otkrivaju školsku biblioteku

Sredinom septembra 2019. naši prvaci posetili su prvi put školsku biblioteku i upoznali se sa njenim radom.
Kroz razgovor sa bibliotekarima, Slađanom Galuškom i Anom Stojanović, đaci su govorili o prvim susretima sa knjigom. Neki od njih su već pokazali veštinu čitanja, ali i veštinu razumevanja i otkrivanja bitnih poruka u tekstu.

Knjiga je za mnoge od njih izvor zabave, smeha, susret sa mnogim avanturama i uzbudljivim pričama. Na pitanje Šta je za vas biblioteka neki su odgovorili: „Kućica za čitanje“, „Prostor za učenje“, „Mesto za druženje sa knjigom“ itd.

Đaci prvaci upoznali su se i sa literaturom predviđenom za njigov uzrast: bajke, priče, slikovnice, ilustrovani romani. Zatim je usledio razgovor o omiljenim knjigama, kao i o bitnim idejama i porukama koje su im privukle pažnju. U nadi da će još više razviti ljubav prema knjizi sa zadovoljstvom očekujemo posetu naših mališana.

Bibliotekari Ana Stojanović i Slađana Galuška